PORADY i FAQ

RECOVERY HDD

Mój dysk upadł - ratujcie! 

Często zdarza się ,że upadnie nam laptop, dysk przenośny,kieszeń z dyskiem wymiennym , przewrócimy obudowę komputera stacjonarnego. Po podłaczeniu zasilania i przewodów sygnałowych okazuję się ,że nie mamy dostępu da danych, czasem dysk wydaje dziwne odgłosy,  jest nierozpoznawany przez komputer...POMOCY ! 

[Serwis data recovery Wrocław]:  Dyski po upadku mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym , uszkodzeniu powierchni talerzy , urwaniu głowic,  zablokowaniu ramienia głowicy..  pod żadnym pozorem nie włączaj dysku ponownie...dalczego ?? Wyobraź sobie okrągłą zadrukowaną treścią tarczę,która kręci sie z prędkością szlifierki kątowej a ty dotykasz jej powierzchni gwoździem...potem próbujesz odczytać co było napisane w miejscach gdzie nastapił styk...niemożliwe ? Tak samo wygląda porysowana powierzchnia dysku. Każda  rysa to mniejsza szansa na skuteczne odzyskanie danych...a pliki nie są zapisywane jeden po drugim ( zapis jest blokowy...plik podzielony na bloki danych ląduje na talerzu dysku ...jeśli zniszczymy powierzchnię dysku ( nawet punktowo ) to możemy uszkodzić nie tylko jeden plik.   Co robić ?  

[Serwis data recovery Wrocław]: Zwróć ponownie uwagę na podłączone przewody  do dysku ( sygnałowy i zasilanie) - wszystko OK ...odłącz dysk i zadzwoń lub napisz do nas. Postaramy się pomóc tak szybko jak to możliwe zabezpieczając Twoje cenne dane.


RECOVERY  PENDRIVE

Ulubiony pendrive nie działa - pomocy! 


Co robić ?
[Serwis data recovery Wrocław]: Uważnie ogłądamy złacze pendrive oraz gniazdo USB w komputerze lub innym urządzeniu , do którego podłączamy pendrive. Jeśli zauważymy wygięte piny w gnieździe lub wyłamaną podstawę pinów zasilania i komunikacyjnych to jest pradopodobne ,że nasz pendrive jest sprawny..
Jak to sprawdzić ?
[Serwis data recovery Wrocław ]: Podłączmy pendrive do innego urządzenia z portem USB. Działa - OK mamy do naprawy płytę główną komputera...ale dane OK / Nie działa ?  No cóż - sprawdźmy , jeśli to Windows,  w  narzędziach administracyjnych / zarządzanie dyskami - czy pendrive  jest widoczny przez managera dysków... ( powinien też zgłosić się w eksplorerze lecz system nie będzie mógł odczytać jego zawartości lub będzie chciał go sformatować..)
Nadal nie działa pendrive a gniazda są w porządku , co robić ?
[Serwis data recovery Wrocław ]:  Zadzwoń lub napisz do nas - to nie musi być oznaka utraty danych. Sprawdzimy to bezpłatnie. 

RECOVERY  RAID

Dysk w macierzy Raid 1 przestał działać[Serwis data recovery Wrocław]: Spokojnie - RAID 1 to bezpieczne rozwiązanie polegające na duplikacji zawartości dysków. Jeśli pracują w RAID 1 i awaria dotyczy tylko 1 dysku  - to wystarczy  ( zgodnie z komunikatem  kontrolera dysków  - wymienić odpowiedni dysk na  nowy, wolny od wad i włączyć odbudowanie macierzy. Dane ze sprawnego dysku zostaną skopiowane na nowy dysk. Proste ?
    Koniecznie zwróć uwagę na pozostawienie sprawnego dysku do odbudowania w macierzy. Pamiętaj, że kontroler skopiuje automatycznie zawartość ...więc  :
  • właściwie skonfiguruj macierz ( cechy obslugi różnią się pomiędzy modelami i producentami kontrolerów ) . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości  nie uruchamiaj odbudowy macierzy.
  • uruchom odbudowanie macierzy, pamiętaj ,że jej rozmiar będzie taki jak i ma Twój oryginalny dysk.
  • cierpliwie poczekaj aż  zakonczy się kopiowanie. Nie wyłączaj zasilania.
A jeśli zdarzy się , że skopiowałeś pusty , nowy dysk na Twój jedyny ocalały - to czym prędzej  zadzwoń lub napisz do nas - to nie musi być oznaka utraty danych. Sprawdzimy to bezpłatnie - ważne jest to, by nie wykonywać żadnych operacji odczytu lub zapisu.


RECOVERY  repair?

Co jest tańsze ? Naprawy czy odzysk danych ?


    Naprawy...są tańsze. Pamiętaj ,że naprawiony dysk nie gwarantuje odczytu danych . Niemożliwie? A co z uszkodzeniami logicznymi ?  Serwis naprawił elektronikę dysku..a danych nadal nie widać...dlaczego ? Ponieważ  doszło np. do uszkodzenia logicznego dysku, uszkodzenia strefy serwisowej, sektorów rozruchowych.. Bardzo często przyczyną  wtórną jest  uszkodzenie kontrolera dysku twardego spowodowane uszkodzeniem np. silnika, serwomechanizmu, itp. Zawsze można zlecić naprawę - problem polega na tym ,że serwis elektroniczny sprawdzi działanie kontrolera poprzez jego podłączenie do mechaniki dysku.... Jeśli rzeczywiście chodziło tylko o naprawę dysku...to z całą pewnością warto go naprawić a później solidnie sprawdzić poprzez gruntowne testy powierzchni talerzy, transferu , zapis/odczyt , etc.